Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2023-02-18

Nasz nowy dom!

Nasz nowy dom!  

Kto z nas nie zna powiedzenia „Pierwszy dom budujesz dla wroga, drugi dla przyjaciela, trzeci dla siebie”? Chociaż początkowo może się ono wydawać przesadzone, to każdy kto kiedykolwiek budował lub remontował dom, mieszkanie, biuro czy aranżował jakąkolwiek przestrzeń, wie już doskonale, że często ostateczny kształt inwestycji niewiele może mieć wspólnego z początkowymi założeniami projektowymi. Pewnych zmian oczywiście nie sposób uniknąć ale za niektóre odpowiadamy sami…  

Mam plan, wykonam go sam…  

Zazwyczaj budowie własnego domu, urządzaniu zakupionej nieruchomości „pod klucz” lub w stanie deweloperskim czy remontowaniu mieszkania, ale także aranżowanie nowego biura firmy łączy się z wielkimi emocjami. Głowę mamy pełną pomysłów, sami nie wiemy za co najpierw się zabrać, pragniemy aby nasze plany zaraz się urzeczywistniły. Nawet korzystając z pomocy projektanta niełatwo podejść do tematu „z chłodną głową”. Któż stojąc na – pustym jeszcze – placu budowy nie jest pełen entuzjazmu do tego stopnia, że wydaje mu się że cały dom, albo przynajmniej fundamenty mógłby wylać samodzielnie? I dlaczego to wszystko musi tyle trwać? Jeszcze bardziej namacalne jest wyposażanie lub meblowanie już gotowej nieruchomości – przecież wszystko jest gotowe i jedynie czeka na spełnienie naszej wizji. Niestety te same emocje, które dają nam przysłowiowego „kopa” do działania, mogą jednocześnie okazać się zgubne w ostatecznym rozrachunku.  

Czy fachowcy są potrzebni i dlaczego mają tak odległe terminy? Czyli o tym, że czas poświęcony na dokładne zaplanowanie ze szczegółami wszystkich detali, nie jest czasem zmarnowanym.  

Jasne że ścian nie będziemy stawiać sami, że dach położy nam firma, że „elektrykę” zrobi elektryk, a „hydraulikę” – hydraulik. Jeśli jednak nie poświęcimy czasu na rzetelne i skrupulatne zaplanowanie przestrzeni każdego pomieszczenia, z niemal stuprocentową pewnością, czeka nas spory zawód, ponieważ okaże się, że „wydawało się, że ta szafa się tutaj zmieści”, a tutaj „miała być lampa”, tylko dlaczego nie ma przewodów? Każdy fachowiec wykona swoje prace tylko w takim zakresie jaki zostanie mu przedstawiony przez inwestora. Chociaż nam pewne rozwiązania wydają się oczywiste, to jednak nikt w naszej głowie – pełnej pomysłów – nie siedzi, dlatego tak ważne jest pisemne przedstawienie ekipie remontowo-budowlanej naszych oczekiwań. Oczywiście jako laicy (w przeciwnym razie zapewne zrobilibyśmy wszystko sami), mamy prawo nie znać odpowiedniego nazewnictwa, nie orientować się w możliwościach technicznych poszczególnych rozwiązań czy nawet nie zdawać sobie sprawy z  tego jak szeroki wachlarz rozwiązań jest obecnie dostępny na rynku, dlatego warto zainwestować w projektanta – to człowiek, który dzięki wiedzy, umiejętnościom i doświadczeniu będzie potrafił przełożyć nasze wyobrażenia idealnych przestrzeni na język branżowy. Tyle tylko, że nawet najlepszy projektant nie poradzi sobie z naszymi genialnymi pomysłami, jeśli nie wyjaśnimy wszystkiego krok po kroku, dokładnie tak, jak to zaplanowaliśmy.  

Na to jeszcze przyjdzie czas, a teraz niech już działają…  

Często przeprowadzka do nowego miejsca zamieszkania ma miejsce w okolicach ważnych wydarzeń: świąt Bożego Narodzenia, początku Nowego Roku, świąt Wielkanocnych… Żebyśmy więc „zdążyli”, chcemy, żeby „już się coś działo”. To niestety nie zawsze służy ostatecznemu sukcesowi. Weźmy pod uwagę naszą branżę: lampy, włączniki, akcesoria elektryczne. Już na etapie układania instalacji elektrycznej warto wiedzieć gdzie potrzebne będą gniazda oraz gdzie zaplanowane są lampy. Żadna lampa nie zaświeci bez źródła energii – jeśli na etapie układania instalacji elektrycznej nie doprowadzimy przewodu tam, gdzie chcemy zamontować lampę, to jedynym rozwiązaniem będzie zmiana wcześniejszej koncepcji, która najpewniej pociągnie za sobą kolejne zmiany. Warto więc, już na początku, zainteresować się konkretnymi produktami i – wraz z kompetentnym doradcą – sprawdzić czy nasze wyobrażenia są możliwe do spełnienia (oraz w jakim budżecie). Delikatne oświetlenie czy też lampy nocne (komunikacyjne, schodowe) jest nie tylko funkcjonalne ale i wygląda świetnie, jednak jeśli w ścianach nie będzie odpowiednich miejsc przygotowanych pod ich montaż, możemy o nim tylko pomarzyć. Jeśli w każdym pomieszczeniu „zrobimy po 2 gniazdka”, to szybko okaże się, że najlepszym przyjacielem naszej podłogi stanie się przewód od przedłużacza. Ważne jest wszystko: zaplanowanie podzielenia obwodów elektrycznych i ich obciążenia, odpowiednie zabezpieczenie najbardziej energochłonnych sprzętów, odpowiadająca naszym potrzebom liczba gniazd elektrycznych, zaplanowanie ilości i właściwej lokalizacji punktów świetlnych (a także sposobu ich zasilania czy podłączania, ilości potrzebnego do montażu miejsca) czy dobór łączników i gniazdek tzw. „klapek” i „świnek” – niektóre mogą wymagać specjalnego sposobu montażu.  

DEKO – jak dekoracja, LAMP – jak lampa.  

Jako fachowcy oferujemy w naszym sklepie internetowym z siedzibą w Poznaniu niezliczoną ilość produktów, ale rozumiemy, że zakup jest efektem spotkania wyobraźni z rzeczywistością. Dysponujemy wiedzą i doświadczeniem, zapleczem technicznym, które pomoże dobrać odpowiednią ilość światła, barwę czy sposób świecenia odpowiadający Państwa potrzebom. To właśnie zadowolenie Klienta jest dla nas miarą jakości naszej pracy. Dzięki dużemu doświadczeniu w branży i wielu zrealizowanym inwestycjom, proponujemy doradztwo na  wysokim poziomie, podpowiadamy możliwości zastosowania rożnych produktów: lamp sufitowych, ściennych, wiszących, liniowych, schodowych, zewnętrznych, reflektorów, plafonów, kinkietów czy lamp wpuszczanych w sufit podwieszany.   Podsumowując, warto ostudzić emocje i już na wstępnym etapie inwestycji zadbać o jak najwięcej szczegółów, co zaowocuje pełniejszym wypełnieniem wizji Klienta, a mniejszymi koniecznościami „kompromisów”, na które trzeba iść przy pracach wykończeniowych. Oczywiście nasze gusta ulegają zmianom, a potrzeby ewoluują (inaczej urządza się kawalerkę dla singla, a inaczej dom dla rodziny), jednak warto zadbać o to, aby impulsem do zmian w naszym domu, mieszkaniu, biurze, restauracji czy jakiejkolwiek innej przestrzeni wiązała się z rozwojem, a nie niezadowoleniem z osiągniętego rezultatu. Bardzo pomocne jest przelanie na papier swoich wizji i skonsultowanie ich z fachowcami, bo nawet najlepiej zaplanowane „w głowie” rozwiązania mogą jednak rozminąć się z faktycznym ich wykonaniem przez wykonawców.   Zapraszamy do kontaktu, do konsultacji, wizyty w naszym salonie oświetleniowym w Poznaniu i współpracy wszystkich, którzy stoją przed ważnym, pięknym ale i trudnym zadaniem zaaranżowania swojego wnętrza – choć czasem może to wymagać ostudzenia emocji Klienta, to dajemy gwarancję, że podejdziemy do pracy z zaangażowaniem i nie zaczniemy od wylania Inwestorowi na głowę wiadra zimnej wody;-)

Dostarczamy lampy i oświetlenie nie tylko w dużych miastach jak Warszawa, Kraków, Szczecin, Łódź, Katowice, Gdańsk, Gdynia, Wrocław, Toruń, Lublin, Poznań, Sopot. Działamy na terenie całego kraju.

Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 8 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-27
Wygodna opcja odbioru osobistego. Zakup udany. Wszystko OK.
2023-03-27
Transakcja szybka, sprawnie zrealizowana, informacja o statusach przekazywana na bieżąco, gorąco polecam sklep!
pixel