Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zaprojektowanie wnętrza

2023-03-27

Projekt? Przecież ja mam głowę pełną pomysłów!  

Kiedy w życiu nadchodzi duża zmiana, czujemy ekscytację, która napędza nas do działania. Nie inaczej jest w przypadku przeprowadzki do nowego domu czy mieszkania lub otwierania nowego biznesu. Adrenalina daje nam potężnego „kopa”, dajemy upust wyobraźni i staramy się wcielić w życie wszystkie dobre pomysły wnętrzarskie, które do tej pory widzieliśmy. W telewizji i magazynach branżowych znajdują się setki podpowiedzi. Czy więc warto korzystać z usług osoby z zewnątrz? Czy będzie potrafiła odpowiedzieć na nasze potrzeby? Przyjrzyjmy się pracy projektanta wnętrz i zastanówmy się czy taka osoba rzeczywiście „wymyśli” nasze wnętrze lepiej niż my sami.  

Wybór odpowiedniego człowieka to podstawa.  

Jak w każdej branży, na rynku trafić można na projektantów, którzy raczej realizując własne wizje, powielają już wykonane wizualizacje, ale także takich, którzy potrafią odpowiedzieć na potrzeby klientów: słuchają jakie potrzeby ma inwestor i starają się dostosować do jego pragnień. Dużą zaletą skorzystania z usług projektowania wnętrz, jest możliwość wykorzystania doświadczenia i wiedzy projektanta: są to ludzie, którzy znają szeroką ofertę rożnych produktów, a także zalety i wady poszczególnych rozwiązań, więc podczas rozmowy możemy wiele dowiedzieć się o mocnych i słabych stronach zaproponowanych materiałów, mebli itd. Oczywiście zaprojektowanie wnętrza według wytycznych inwestora musi zająć trochę czasu – trzeba liczyć się z tym, że wszelkie poprawki zgłaszane projektantowi będą wydłużały czas realizacji. Warto jednak poświęcić więcej czasu, ale w zamian zyskać wyjątkowe wnętrze, które będzie nie tylko odpowiadało naszym potrzebom i marzeniom, ale będzie też funkcjonalne i zapewni nam „spokój” na długie lata. Często zdarzają się sytuacje, w których piękne rozwiązania okazują się mało użyteczne – właśnie wtedy możemy liczyć na pomoc projektanta, który podpowie, doradzi i zwróci uwagę na szczegóły, których nie mieliśmy okazji zaobserwować wcześniej nie korzystając z konkretnego przedmiotu. Projektanci także korzystają z pomocy innych osób – ekspertów od oświetlenia, mebli itd. Taki „koordynator” może okazać się nieocenioną pomocą – podczas remontu czy wyposażania nowego lokum, mamy na głowie całą masę problemów, z którymi trzeba się zmierzyć. Odciążenie przez kogoś, kto zna się na swoim fachu, pozwoli więc skupić się na tym, o czym zdecydować musimy samodzielnie.  

Z jakimi kosztami trzeba liczyć się przy skorzystaniu z projektanta wnętrz?  

Ceny zaczynają się od 100 zł za metr kwadratowy, przeciętna stawka to około 200 – 250 zł za metr. Najbardziej renomowane biura projektowe mają ceny zaczynające się od 400 zł za metr zaprojektowanej przestrzeni. Warto jednak pamiętać, że decydując się na współprace z biurem projektowym otrzymujemy w zamian nie tylko uporządkowaną i przemyślaną przestrzeń ale także opiekę i pomoc profesjonalisty a także w niektórych przypadkach nadzór projektowy. Jeśli jesteśmy gotowi na pewne kompromisy, mamy sporo wolnego czasu i pewne „zacięcie”, które pozwoli nam znaleźć, wybrać i nadzorować wykonanie pracy, być może osiągniemy satysfakcjonujące rozwiązania samodzielnie. Zaoszczędzimy pieniądze, jednak kosztem własnego czasu i zmęczenia. Wszystko zależy od naszych priorytetów – o ile w niewielkim mieszkaniu zakres możliwości jest relatywnie mały (niewielki metraż determinuje wykorzystanie powierzchni w sposób odpowiadający pierwotnemu przeznaczeniu pomieszczeń), o tyle w przypadku dużych mieszkań lub domów, lokalu usługowego czy handlowego, restauracji, baru lub hotelu, pomoc projektanta wnętrz będzie nieoceniona. Zaprojektowanie przestrzeni publicznej rządzi się swoimi prawami, jest tez uregulowane aktami prawnymi w pewnych zakresach, o reprezentacyjnym wyglądzie nie wspominając.  

Dlaczego o tym piszemy?  

Jesteśmy zespołem ludzi, którzy wspomagają projektantów wnętrz w doborze odpowiedniego oświetlenia, zarówno pod względem estetycznym, jak i technicznym. Dzięki wiedzy i doświadczeniu pomagamy w doborze najlepszych lamp oraz wykonujemy pomiary oświetlenia, zwracając uwagę na doświetlenie kluczowych przestrzeni w pomieszczeniach. Taka współpraca skutkuje szerokimi kontaktami z firmami wnętrzarskimi, dlatego jeśli masz problem z wyborem projektanta, chętnie służymy pomocą – w zależności od tego w jakim stylu chcesz zaprojektować swoje mieszkanie, dom czy przestrzeń publiczną, skierujemy Cię do odpowiedniego biura projektanta wnętrz. Zapraszamy także z gotowymi projektami, w celu przygotowania kalkulacji, wykonania pomiarów natężenia światła oraz, w razie potrzeby, wyszukania zamienników wpisanych w projekt. Doradzimy w kwestii barwy światła, wykorzystania odpowiednich lamp, taśm LED, a także akcesoriów: włączników, zasilaczy, szyn, profili i wszelkich innych potrzebnych przy remoncie czy wyposażeniu osprzętu elektrycznego. Wierzymy że w dobrze zaprojektowanym wnętrzu żyje się przyjemniej. Współpracujemy z projektantami z terenu całego kraju dlatego gdziekolwiek mieszkasz lub planujesz mieszkać, skontaktuj się z nami a skierujemy Cię do odpowiedniego specjalisty.    

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2023
Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 8 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-23
Wszystko sprawnie i pełna profeska
2023-03-27
Transakcja przebiegła prawidłowo, szybko i sprawnie. Polecam sklep!
pixel